Żeńszeń, a opinia Iwony Gawron

Bezpieczny estrogen w świetle reflektorów: żeńszeń właściwy należy do najsilniej działających naturalnych substancji na świecie.


Iwona Gawron o żeńszeniu

Cesarze chińscy zastrzegli sobie wyłączne prawo do zbioru tej rośliny, a między Chińczykami i Tatarami wybuchła nawet wojna o tereny jej występowania. W Chinach istnieli specjalni zbieracze żeńszenia i jeśli nie dostarczyli całych zbiorów władcy, czekała ich śmierć podkreśla Iwona Gawron https://cmlinden.pl/dr-n-med-iwona-gawron/.


Nieustannie groziły im napaści rabusiów, którzy chcieli zdobyć ten niezwykle cenny korzeń. Magazynów żeńszenia strzegły uzbrojone straże. W 2012 roku padł rekord cenowy: za jedną uncję tego towaru zapłacono 1,57 miliona dolarów. Był to korzeń dziko rosnący, zatem niezwykle rzadki i o dużej mocy. Okazy dzikie różnią się od hodowlanych kształtem: są małe i okrągłe, a pochodzące z plantacji duże. Wyraźnie widać, że mamy do czynienia z wyjątkową rośliną, bardzo cenioną przez tych, którzy się na niej poznali przyznaje Iwona Gawron.


A jeśli chodzi o jej właściwości przeciwstarzeniowe i przeciwnowotworowe, to stanowi źródło nieustannego zdziwienia dla mnie i moich klientów. Na przykład żeńszeń pięciolistny, bliski krewny żeńszenia właściwego, pomaga zahamować wzrost komórek raka piersi. Żeńszeń właściwy też ma właściwości antynowotworowe. Ponad trzydzieści lat temu jedna z moich klientek, w bardzo zaawansowanej menopauzie, zaczęła menstruować po zaledwie dwóch tygodniach przyjmowania wysokiej jakości żeńszenia informuje Iwona Gawron.


W medycynie chińskiej żeńszeń jest zaliczany do roślin cesarskich. To specjalna kategoria ziół, które nie mają specyficznego i ograniczonego działania, lecz przedłużają życie i przywracają równowagę w organizmie tak, że funkcjonuje on lepiej niż dawniej. Rośliny cesarskie odmładzają ciało w znaczący i widoczny sposób. Na początek żeńszeń poprawia działanie komórek, a wśród jego rozlicznych zalet jest i ta, że bardzo skutecznie aktywuje SIRT1. Ulepsza również pracę hormonów u starszych kobiet oraz mężczyzn. Na przykładzie mojej klientki widać, że przywraca funkcjonowanie jajników, co jest najlepszą z możliwych wiadomością dla kobiet - dodaje Iwona Gawron.


Nawet jeśli wzdrygasz się na myśl o nieustannym miesiączkowaniu i nie masz ochoty rodzić dziecka, to jednak przywrócenie działalności jajników po menopauzie. Oznacza powrót do poziomu estrogenów z czasów młodości.


Nawet jeśli jajniki nie zaczną funkcjonować jak dawniej, to żeńszeń i tak wywiera niezwykle pożyteczny, estrogenny wpływ na jajniki, tkankę pochwy i macicy. W jednym z badań pobudził receptory estrogenowe u samic szczura, którym usunięto jajniki. Ooforektomia, bo tak się ten zabieg nazywa, została przeprowadzona w celu upodobnienia sytuacji do stanu kobiet po menopauzie.