Szelki dla psa i ich rodzaje

Gdy wchodzimy do sklepu zoologicznego, to jesteśmy w szoku. Jest tak mnóstwo rodzajów szelek, że nie możemy zdecydować się na żadne konkretne. Jakie rodzaje szelek możemy wyróżnić?


Najpopularniejsze rodzaje szelek

Na pewno najpopularniejsze szelki dla psa https://www.dogcessories.pl/szelki/ to szelki spacerowe. Nie tylko są najpopularniejsze, ale także są najtańsze. Nadają się wręcz idealnie do używania ich na co dzień. Są bardzo wygodne, ale raczej nie nadają się do uprawiania sportów z czworonożnymi przyjaciółmi.

Kolejne szelki dla psa to szelki zaprzęgowe. Są przeznaczone (jak sama nazwa wskazuje) do zaprzęgowych sportów. Mają one specjalne zapięcia. Pies w nich może ciągnąć na przykład ciężkie sanie. Możemy także wyróżnić szelki dla psa norweskie. Także są one przeznaczone dla zaprzęgowych psów. Możemy ich także używać podczas jazdy rowerem. Mają one zapięcia specjalne, które umożliwiają przyczepienie specjalnych lin z obciążeniem.

Wszystkie te rodzaje szelek znajdziemy bez problemu w sklepach zoologicznych. Warto zainteresować się ofertą oraz wybrać solidne i odpowiednie szelki dla naszego psiaka.