Jakich efektów możemy spodziewać się po terapii sensorycznej?

Jakich efektów możemy spodziewać się po terapii sensorycznej?

Pierwsze efekty są często widoczne po kilku lub czasami kilkunastu zajęciach. Czasami musimy poczekać nawet do roku. Dziecko, które uczestniczy w zajęciach sensorycznych i wykonuje w czasie takich zajęć ćwiczenia sensoryczne, czy się w ten sposób, jak prawidłowo reagować na różne bodźce, które docierają do dziecka z otaczającego go świata. Ważną rolę odgrywa gabinet integracji sensorycznej http://www.trampolina-dzieci.pl/oferta/integracja-sensoryczna/.Czym jest skuteczna terapia sensoryczna?


Na pewno, jeśli zależy nam na skutecznej terapii sensorycznej, w jakiej uczestniczy nasze dziecko, wtedy konieczne jest wykonywanie odpowiednich ćwiczeń pod okiem terapeutki. Dziecko musi się bawić i w ten sposób właściwie reagować na różne bodźce.Jaki jest cel terapii sensorycznej?


W ramach terapii dziecko wykonuje szereg ćwiczeń. Mają one na celu pomóc dzieciom, które mają zaburzoną lub bardzo wolno rozwijającą się zdolność integracji bodźców sensorycznych. Rodzice muszą wiedzieć, że w przypadku pojawienia się problemu u dziecka z prawidłowym rozwojem, konieczne są ćwiczenia na terapii sensorycznej, które wykonuje dziecko. To wszystko ma niebagatelne znaczenie dla dziecka i rodzice muszę o tym wiedzieć.